Krátce o mně

Autosave-File vom d-lab2/3 der AgfaPhoto GmbH

Lenka Etna Kobásková Mochnáčová, narozena v roce 1968. Vdaná.

Absolventka 1. Lékařské sinobiologické fakulty Tradiční čínské medicíny a dálkového studia University TČM v Guangmingu v ČLR. Členka představenstva Lékařské komory TČM ve funkci předsedkyně pro metodiku a výzkum a členka Astrologické společnosti ČR.

Vystudovala psychologii. V roce 1993 úspěšně absolvovala státní zkoušku z dermatologie a mikrobiologie.

Diplomové práce :

„Mladý člověk a alkohol“

„Přístup k řešení některých psychosomatických stavů pomocí TČM a akupunktury, definice západní medicíny“

Záliby : filosofie, odborná astromedicína, přírodní vědy, klasická hudba, poezie.

http://www.komora-tcm.cz

Činnost : Od roku 1996  působila v TV Prima, později v České televizi a TV Nova, na státních i komerčních rádiích – Český rozhlas Radiožurnál, Vltava,  Regína a Bonton.

Píše odborné články v oblasti psychoterapie,  astromedicíny a Tradiční čínské medicíny do některých vybraných novin.

S dirigentem a houslistou Janem Talichem, skladateli Iljou a Lukášem Hurníkovými,  spolupracovala na cyklu „Hvězdy v hudbě“ v Anežském klášteře. V roce 2010  navázala na tyto komponované koncerty v rámci nového cyklu „Hudba ve hvězdách“ ve spolupráci se skladatelem a kytaristou Pavlem Cibochem a Musicou Gaudeans.
Spolupracovala  s dirigentem Varhanem Orchestrovičem Bauerem.

Pod Agenturou „Za školou“ a dramaturgem Pavlem Křemenem z České televize přednášela pro lékaře i veřejnost.

V roce 2002 napsala libreta „Vzpomínky v čase“ ve spolupráci s hudebním skladatelem Josefem Boháčem a dětskou operu „Zimní pohádka“, která měla v prosinci téhož roku premiéru v pražském Rudolfinu a v Městském divadle v Pardubicích.

http://www.ceskyhudebnislovnik.cz/slovnik/index.php?option=com_mdictionary&action=record_detail&id=8360

V roce 2000  vydala první básnickou sbírku „Když se duše chvěje. Druhá básnická sbírka „Když se duše otevírá“ mi vyšla v roce 2009.
V období od října do prosince 2009 vystavovala se svým manželem – fotografem Romanem Kobáskem provázanou výstavu fotografií a básní pod názvem „Dívej se nejen očima“, v Caffe-Gallery Corte di Angelo na pražském „Andělu“, v ulici Nádražní 116.
V roce 2010, od dubna do srpna, proběhla stejná výstava v galerii Žerotínského zámku v Novém Jičíně. Na začátku roku 2011 jsme vystavovali v galerii v Kašperských Horách.
http://www.infoportaly.cz/novojicinsko/novy-jicin/4062-miroslava-janouskova-vystavuje-v-zerotinskem-zamku

Novinka : Pro rok 2013 vznikl unikátní sběratelský exemplář „Kalendář Zlaté dědictví budoucím generacím“ ve spolupráci s fotografem Vladimírem Bruntonem –  www.brunton-foto.com. Požádal mne, abych k jeho obrazům staré Prahy napsala básně. Tyto fotografie obsahují 4 originály a vydává je Papírenská manufaktura Velké Losiny jako limitovanou edici 30 výtisků na velkolosineckém ručně čerpaném grafickém kartónu. Grafický kartón je vyráběn technologií ručního čerpání od roku 1596. Obsahuje číslované a signované fotografie Vladimíra Bruntona. Básně jsou vytištěny v tiskařské dílně Jana Hrachoviny v Šumperku technikou serigrafie. K tvorbě Vladimíra Bruntona se vyjádřil i Václav Havel.„Soubor fotografií považuji za pozoruhodný výkon. Za zvláštní pozornost stojí neobvyklá trvanlivost jeho fotografií na plátně. Ty nás všechny přežijí …“ Václav Havel.

Můžete se mnou setkat v rádiu ČESKÝ ROZHLAS. 

Napsali o mně

Back to Top